Przyprawa szafran, gdzie kupić i jaka cena?

Szafran to najdroższa przyprawa świata w formie cienkich, czerwono-pomarańczowych nitek, które mają szerokie zastosowanie w kuchni oraz lecznictwie od mniej więcej 5000 lat. Już Sumerowie i starożytni Grecy otrzymywali z wysuszonego znamiona słupka kwiatu szafranu uprawnego łac. Crocus sativus.

W celu otrzymania 1kg przyprawy potrzebne jest aż 150 tysięcy znamion tych kwiatów. Oprócz tego szafran można zbierać ręcznie. Jest to bardzo pracochłonne, dlatego też szafran jest najdroższą przyprawą na świecie. Już niewielka ilość tej przyprawy wystarczy, by móc skomponować pyszne dania.

Należy jednak mieć na uwadze, że zbyt duża ilość przyprawy może nie tylko zepsuć smak i aromat potrawy, uczynić ją gorzką, ale również być szkodliwa dla zdrowia. W arabskiej kuchni szafran dodaje się do potraw z ryżu, chleba i kawy. W hiszpańskiej kuchni natomiast przyprawa ta dodawana jest do słynnej, tradycyjnej paelli. W Polsce szafran wykorzystywany jest od wielu lat do potraw z ryb i do flaków. Można przyprawiać nim również desery i ciasta. Od wielu lat szafran wzbudza wiele pozytywnych emocji.

Od zawsze był towarem luksusowej klasy i symbolem dobrobytu. Doszukiwano się w nim magicznych mocy. Obecnie nadal uważany jest za produkt z górnej półki. Warto poznać jego niezwykły smak i aromat. Zastanawiasz się, gdzie kupić szafran? Możesz to zrobić w sklepie internetowym Emandaryn! Odwiedzając naszą stronę, możesz znaleźć tę przyprawę już za 10 zł za 0,2g. Sklep MANDARYN powstał w 1998 roku w Radomiu.

Szafran gdzie można kupić?

W listopadzie 2012 roku otworzyliśmy filię naszego sklepu, która mieści się w Galerii Słonecznej. W naszej ofercie oprócz szafranu można znaleźć różne odmiany kaw i herbat z całego świata, jak również wysokiej jakości porcelanę, artykuły ze szkła hartowanego, akcesoria do parzenia kawy i herbaty.

Dysponujemy najwyższej jakości herbatami czarnymi, zielonymi, żółtymi, białymi, yerba mate , rooibos, la pacho i wiele innych. W ostatnim czasie w naszej ofercie pojawiła się drogocenna przyprawa – szafran. Można go znaleźć w formie słupków jak również w formie słodzika/mieszadełka (cukru z szafranem). Obie wersje świetnie nadają się na prezent, gdyż mają ładne ozdobne opakowania.

Proponujemy także wspaniałe Lampy zapachowe firmy ASHLEIGH & BURWOOD. Każdy może u nas znaleźć coś wyjątkowego dla siebie. Zapraszamy do nas koneserów smaku, a także osoby, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę w poznawaniu smaków świata. Zachęcamy do odwiedzania naszego sklepu w Galerii Słonecznej w Radomiu.