“Herbata czerwona” rooibos

Rooibos to południowoafrykańska roślina, z której przyrządza się wyjątkowy aromatyczny napar. W Polsce nazywana jest czerwoną herbatą, jednakże w rzeczywistości niewiele ma z nią wspólnego.

Z jednego krzewu rośliny Aspalathus linearis można pozyskać od 110 do 220 gram herbaty. Zbiera się zarówno liście, jak i czubki samych łodyg. Bezpośrednio po zbiorach otrzymany surowiec roślinny poddawany jest procesowi fermentacji. Wszystkie występujące w naparze substancje aktywne,w tym polifenole, flawonoidy i inne, pomagają organizmowi walczyć z wolnymi rodnikami. Spośród wszystkich antyoksydantów występujących w herbacie Rooibos, najpopularniejszym jest aspalatyna, która została oznaczona w Aspalathus linearis.

Rooibos cechuje się niską zawartością garbników, co ma wpływ na zawartość żelaza w organizmie. Z uwagi na dobroczynny skład i cenne właściwości bardzo często sięgają po Rooibos kobiety w ciąży. Zawiera cenne witaminy, minerały oraz mikroelementy, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania, tj. żelazo, magnez, czy cynk. Rooibos ma kompleksowe działanie na zdrowie i samopoczucie (antydepresyjne, uspokajające, poprawiające nastrój, a także pomagające w walce z bezsennością).

Sprawdź ofertę sklepu Mandaryn! W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje kaw, herbat z całego świata, w tym popularny i cenny rooibos, konfitury bazujące na naturalnych składnikach, naturalne i smakowe miody, czekolady artystyczne handmade i wiele innych produktów i akcesoriów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do składania zamówień. Masz jakiekolwiek pytania z nią związane? Zadzwoń!