Nasza oferta na szafran, co u nas kupisz?

przyprawa szafran cena sklep internetowy emandaryn.pl

Szafran zaliczany jest do najdroższych przypraw świata, ze względu na wymagającą i bardzo pracochłonną uprawę. Stanowi składnik przypraw, produktów żywnościowych, kosmetyków, leków i pigmentów koloryzujących. Wykorzystywany jest w lecznictwie i kuchni od ponad trzech tysięcy lat!

Znali go już starożytni Egipcjanie i Persowie, ale wykorzystywali go również Grecy i Rzymianie do ubogacania potraw, koloryzowania tkanin, leczenia różnych jednostek chorobowych oraz jako środek przeciwbólowy.

Szafran ma również bardzo wiele zastosowań w medycynie chińskiej. Jest wykorzystywany w leczeniu układu krążenia i wspomaga układ nerwowy. Ma działanie antydepresyjne, pobudzające i przeciwbólowe. Stosuje się go w takich chorobach, jak: przewlekła obturacyjna choroba płuc, reumatyzm, bóle głowy, migreny, ciemnych kręgów pod oczami, czy trądziku.

Szafran ma również zastosowanie w kuchni, z uwagi na bardzo oryginalny smak i aromat. Bardzo często stosowany jest w kuchni bliskowschodniej i śródziemnomorskiej między innymi do barwienia i aromatyzowania ryżu do włoskiego risotto, hiszpańskiej paelli i innych tego typu potraw. Doskonale smakuje w połączeniu z owocami morza i rybami.

Szukasz wysokiej jakości szafranu? zobacz tu: szafran w najlepszej cenie

W sklepie Emandaryn oferujemy szafran pochodzący z Iranu, w którym panują sprzyjające warunki do uprawy tej drogocennej i smacznej przyprawy. Są tam między innymi stanowiska nasłonecznione, lekkie gleby o lekko kwaśnym lub neutralnym odczynie. Kupisz u nas irański szafran o różnej wadze: 0,2 g; 0,5g; 1g; 1,5g; 2g; 4,6g. Zachęcamy do zakupu tej drogocennej przyprawy. Szafran przyprawa w sklepie internetowym Emandaryn jest dostępny w cenie od 10 zł za 0,2 grama.